
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 4.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.3 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 281
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11376
Ext.Price$0.11376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11376 | $0.11376 |
| 10 | $0.10207 | $1.02070 |
| 50 | $0.09158 | $4.57900 |
| 100 | $0.08485 | $8.48500 |
| 500 | $0.07861 | $39.30500 |
| 1000 | $0.07283 | $72.83000 |
| 3000 | $0.06748 | $202.44000 |
| 5000 | $0.06252 | $312.60000 |
